EGY NÉVTELEN MESTER SZAVAI A TANÍTÁSRÓL
1. Én nem képzek tanítványokat, csak mestereket, mert azokra van szükség.
2. Aki szépen hangzó szavakat akar hallani jó szónokoktól, az menjen máshová.
3. Aki nem akar gondolkodni és erõfeszítést tenni a megértésért, az is menjen máshová.
4. Az jöjjön hozzám, aki tudni és érteni akarja az Istent, akinek nem elég csak a hit bizonytalansága.
5. Nem fogom az isteni tudást ledegradálni arra a szintre, ahol az emberek felfogóképessége általában van, mert azt akarom, hogy ti emelkedjetek szellemileg olyan magasságokba, ahol már megértitek a teremtést.
6. Nem tanítok filozófiát abban a formában, ahogy azt egy iskolában szokás, de amit tanítok, az filozófia a javából, méghozzá a legkeményebb fajtája.
7. Legyetek bátrak az úton és merjetek tévedni és hibázni. Majd kijavítjátok.
8. Mindig kérdezz ha valamit nem értessz. Nem szégyen nem érteni valamit, hanem hiányosság, amit pótolni kell.
9. Merjetek okosabbak lenni nálam, mert egy tanító akkor végzi jól a munkáját, ha a tanítványai, mestertársai okosabbak lesznek nála és feljebb, tovább jutnak, mint õ. Mert ez a haladás.
10. Legyetek éberek, elszántak és kitartóak. Ne akarjatok mindent azonnal megérteni, mert a lépcsõn is csak fokról fokra lehet feljebb jutni.
11. Aki figyel és gondolkodik, az idõvel mindenre rá fog jönni. Aki nem, az ne is reménykedjen ebben.
12. Csak addig foglak tanítani benneteket, amíg rá nem szoktok az éberségre és a gondolkodásra. Utána hagyni fogom, hogy önállóan menjetek tovább.
13. Én csak a tudáshoz vezetõ kapu kulcsát adom át nektek, de belépnetek rajta magatoktól kell. Ez pedig csak akkor fog mûködni, ha élvezitek a világ megismerésének és felfedezésének izgalmát.
14. Nem tanítok mágiát, misztikát, ezotériát, jóslást, paraképességeket és gyógyítást, de elmondom hogy mûködnek ezek a dolgok. Ha többre vagytok kiváncsiak, azt már fedezzétek fel magatoktól.
Feng Shui
Kínában az emberek falvaikat, városaikat, házaikat nagy körültekintéssel építették. Megfigyelték a természetet. Felhasználták tapasztalataikat a megfelelő hely kiválasztásához.
Ezeket a területeket művelt, iskolázott emberek jelölték ki, akik megfigyeléseiket, tapasztalataikat generációról, generációra adták át a következő nemzedéknek. Ezekre épül a feng shui, korai elnevezése szerint: KAN YU.
A nyugati emberek racionálisak. Amit nem látnak, az nincs is.
A távolkeleti embereknek szeretnek összhangban – szinte együtt lélegezve – élni a természettel és önmagukra az univerzum részeként tekinteni.
A feng shui a környezet tanulmányozásával foglalkozik.
A tanácsadó feladata a természet a környezet és az abban élő ember „kapcsolatának” harmonizálása, összehangolása.
Az ősi kínai mesterek féltve őrizték tudásukat, szinte csak aggastyán korukban adták át tanítványaiknak.
A feng shui jelentése szél és víz.
Az a terület, ami védve van a szelektől és az árvizektől az szerencsés, de még szerencsésebb, ha ezek biztonságot és termékenységet hoznak.
A feng shui a környezetet vizsgálja az IDŐ függvényében.
Hiba lenne ezt a két tényezőt külön választani, hiszen minden folyamatosan változik, átalakul.
A feng shui a jövő tudománya, alapelvei részben megegyeznek a kvantumfizikával.
Ám könnyen beláthatjuk, hogy bármilyen tudományos magyarázattól függetlenül is, sokkal könnyebbé tehetjük az életünket, ha megpróbálunk „egymást” segítve harmóniában élni a természettel.
„A qi a széllel utazva szétszóródik, a vizek partján megáll.”
Tudjuk, mennyi város nőtt ki a földből tengerpartokon, folyók torkolatánál és milyen virágzó ott a gazdaság. Az ilyen kedvező földrajzi formák jó hatással vannak az emberek életminőségére.
Iskolánk az IDŐ - TÉR feng shui iskolához tartozik.
Amikor a feng shui mélységeibe szeretnénk behatolni, képesnek kell lennünk alkalmazni a formákat és a számítási formulákat, melyek használata egymástól elválaszthatatlan.
Ha nem működik a link másold a böngésződbe!
http://hotfile.com/dl/95260927/3094f4d/Feng_Shui.pdf.html