Japán piramis?
Japánban két sziget partjainál találtak a tenger alatt ősi romokat, köztük egy piramist is, amiket 8-12 000 évesre becsült egy japán tudós.
Még 1986-ban talált rá a maradványokra egy könnyűbúvár a Yonaguni nevű sziget partjainál, s azóta számos elmélet született a tenger alatt rejtőző épületekkel kapcsolatban. Azóta egy sor merülést végeztek szakértők is az azóta Yanaguni monuments-nek keresztelt romokhoz, azonban a több ezer éves kultúra továbbra sem tárta fel titkait.
Az bizonyos, hogy az épületeket hozzávetőlegesen 8-10 000 évvel borította el a tenger, így az azokat építő civilizációnak mintegy öt évezreddel meg kellett előzni a fáraók tündöklését. A régészek és történészek igen szkeptikusak a lelettel kapcsolatban, mert ha pontos az épületek kormeghatározása, az komolyan átértelmezheti a jelenlegi történelem szemléletünk alapjait.
A tenger alatti építményt sokan leginkább a piramisokhoz hasonlítják, amelyek formáját több ősi civilizáció építészeti kultúrájában megtalálták. Lehet, hogy az ősi civilizációkat valamilyen közös tudás vezette az egymáshoz hasonló épületek megalkotásához?
A japán lelettel szemben megfogalmazott legkeményebb kritikák szerint a Yana-guni monuments nem más, mint egy épületnek látszó erózió szabdalta tengeralatti sziklaképződmény, meglepő formájú koralltelepekkel.